Sildid

Sten (9) pere (9) Robin (7) foto (7) kodu (6) Markus (5) Marten (5) beebi (5) loodus (5) portree (4) rannas (4) sünnipäev (4) lilled (3) jalgpall (2) lemmikloomad (2) talv (2) aed (1) kodus (1) koeravill (1) linnud (1) maastikud (1) muu (1) puhkus (1) rabas (1) workshop (1) öö (1)

4. jaanuar 2014

Väike kokkuvõte

Eelmine aasta on ära saadetud ning uus juba käes, teen väikese  kokkuvõtte eelmisel aastal juhtunust.Septembris saatsin   Sten'i jälle lasteaeda, kuna ta seal juba  aasta on käinud siis tuli talle juba tuttav küll. Kuid esimesed paar-kolm nädalat võttis siiski aega taas harjumisega. Enne lasteaeda keeramist tuli tagant istmelt ikka kisa küll ja sugugi polnud nõus lasteaeda minekuga.

Üks suurem muutus selle aastal juhtus 17 september , kui meie perre sündis 4. poisi põnn.Nimeks sai Pojale Robin ning ta on üks ütlemata vahva ja armas pisike poja. Poiss on tõeliselt tiheda juuksekasvuga, kõigist kõige rohkem. Poiss tuli ilmale  plaanilise keisrilõikusega ning kaalus 3840g ning oli 52 cm pikk. Tänaseks poisi sünnikaal ilmselt kahekorde juba :D
Sügisel lõppes Martenil trenn ära kuna poisse käis vähe kohal ning seetõttu lõpetati ära, hetkel Marten kuskil trennis ei käi. Ta küll tahaks  seda kergejõustiku aga minu ja Robini tõttu on autoga edasi-tagasi  vedamine  keeruline hetkel, sellepärast on ka Markuse jalgpall jäänud unarusse aga luban  end kuidagi kokkuvõtta ja püüan nii palju et, Markus saaks edasi käia trennis. Uuest aastats hakkavad trennid olema Rabahallis ning kolm korda nädalas.

Eelmisel aastal  osteti lausa kaks autot meie perre, üks seetõttu et, vanasse me  kuuekesi enam ju poleks mahtunud ning teine seetõttu et, ehk on lootust et, meie pereisa ehk Eestimaale naaseb ja omale tööd leiab sellega. Vaatame ja näeme mis neist mõtetest saab,praeguseks on esimene töö-ots tehtud ning nipet-näpet  osasid vahetatud.Pilti praegu pole  veel, luban ka selle  panna.

Detsembris19 oli Martenil jõulupidu, lapsed mängisid näidendis mis jutustas kuidas päkapikud tööd teevad ja kirju lastelt saavad kuid siis järsku olid  lastel sussid tühjad, ning  siis tuli välja et rotid viisid kommid oma lastele. Sellest päevast otsustasid päkapikud et viivad rotilastele ka kommi.Sten'il oli jõulupidu järgmisel päeval, ka nemad olid väga tublid esinejad, ning Sten   julges olla laval kõigil  esinemise kordadel. Ka jõuluvana juurde läks kenasti.


Jõulud veetsime vaikselt kodus, külas olid meil mõlemad vanaemad , vanemate poistega oli sel aastal  lihtne kuna selle jõulutralli tegid nad meiega kaasa kui jõuluvana abilised. Väiksema jaoks luusisid päkapikud salaja ringi, hommikune sussi ring tehti pea igal hommikul. Kingid olid kõigile meeltmööda k.a. emmela ja issile. Issi sai omale kaua ihaldatud tööriista komplekti ning emme sai  pesukuivati mis veidigi nelja lapse pesudega jahmerdamist hõlbustab :D Hea sooja Dormeo villa tekki saime kah . Jõulukinkidega veel see et  isetehtud asjadega peab vist jaanuaris alustama, sest kuidagi ei jõua muidu valmis neid detsembriks :D
 Jõululaupäeval otsustas Sten haigeks jääda, lapsel tuli  veidi üle 38 palavik  ja hirmus kähe hääl - larüngiit, jooksime siis mööda küla et rohtu saada sest nagu alati jäävad lapsed haigeks siis kui perearsti kätte ei saa ning apteegid kinni on :D omal kohal oli ka jalavann .  
 Uus-aasta tuli kodus sest, kus sa kka nii väikese beebiga lähed. Suurematele poistele tulid Kodu poisid  külla  ning nemad siis lasid neid raketikesi mis meil olid. Sten oli neist ahvivaimustuses algul , pärast veidi pelgas ning beebi tudus toas õndsat und.
PS! Mida pole, seda pole :D Lund sellel aastal polnud ei jõulude ajal ega aastavahetusel.

Uue aasta esimesel päveal käisid poisid issi ja onu Taneliga Kartidega sõitmas, et siis selline rallitamine esimesel päeval, 4ndal päeval käisin  suuremate poistega ja vanaemaga Estonia termides sulistamas. Sten ei tulnud kuna  köhib veel (jõululaupäeval jäi ta haigeks - larüngiit). Üle pika aja oli  päris mõnus, peale sulistamist väike söömine ka ning  peale seda  läks Markus hoopis vanaema juurde ööseks ning Martenile helistas sõber Kaspar ja kutsus enda juurde  nii et jäime  koju  väiksemate  poistega. Ahh ja veel Age  ja Enno käisid  täna Lätis  ning tõid sealt täitsa tutikad uued euro mündid.  Sellest aastast ju  Lätis ka nüüd euro  käibel, väga ilusad mündid neil.
 Aitab nüüd  hetkel , loodetavasti  ei tule järgmine postitus poole aasta pärast. loodan ikka tihedamalt postitada.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar